Wszystko, co musisz wiedzieć o maszynach rolniczych JCB

2 min
Wszystko, co musisz wiedzieć o maszynach rolniczych JCB

Maszyny rolnicze JCB są znane na całym świecie. Zazwyczaj trafiają do nowoczesnych gospodarstw, którym zależy na automatyzacji procesów, przyspieszeniu wykonywania zadań oraz poprawieniu wydajności pracy. Jeżeli zamierzasz zmodernizować swoją flotę i uczynić ją pasującą do aktualnych standardów, zobacz, w jakie maszyny warto zainwestować.

Maszyny rolnicze JCB – długa historia i innowacje

JCB to firma, która od lat wyznacza trendy na rynku agro. Dzisiejsze maszyny rolnicze z jednej strony są tradycyjne, z drugiej nowoczesne i bogato wyposażone. Pierwsze przyczepy ujrzały światło dzienne w 1945 roku. Od tego czasu brytyjskie przedsiębiorstwo nie ustawało w doskonaleniu sprzętów, które miały na celu zwiększenie poziomu wydajności oraz produktywności. To doprowadziło do powstania ładowarki teleskopowej typu Loadall w 1977 roku, ładowarek kołowych w 1983 i ciągników Fastrac 8 lat później.

Innymi kluczowymi datami w rozwoju sektora rolniczego w firmie JCB był rok 2006, kiedy JCB wprowadziło innowacyjne rozwiązanie TorqueLock oraz 2010, kiedy powstał system Adaptive Load Control poprawiający poziom bezpieczeństwa oraz stabilność ładowarek teleskopowych. Od pewnego czasu firma może pochwalić się kolejnym osiągnięciem, jakim bez wątpienia jest system telematyczny LiveLink zwiększający efektywność pracy oraz chroniący sprzęt rolniczy przed nadmierną, niekontrolowaną eksploatacją.

Dostępne maszyny rolnicze JCB

Jeżeli myślisz, że są prace gospodarcze, których nie da się unowocześnić i usprawnić przy pomocy maszyn, to spieszymy, aby wyprowadzić Cię z błędu. Choć nadal faktycznie wiele czynności lepiej jest wykonywać ręcznie, to jednak sporo z nich można zautomatyzować przy pomocy:

Urządzenia w większości są bardzo wszechstronne, co pozwala skutecznie angażować je do różnych prac polowych. Kluczowe jest to, że zapewniają operatorom ergonomię, komfort i bezpieczeństwo, czyniąc pracę bardziej wydajną oraz szybszą.

Czy to zbieranie plonów z pola, rozwożenie nawozu, paszy, zbieranie drewna z lasu, czy wiele innych prac związanych z przenoszeniem i przemieszczaniem się – maszyny rolnicze JCB doskonale sobie z nimi poradzą, odciążając pracowników. Wiele z nich ma niewielkie gabaryty, co zdecydowanie ułatwia manewrowanie między zabudowaniami, nawet na ograniczonym obszarze.

Polecane artykuły

Nie tylko prawo jazdy. Co jest potrzebne, aby prowadzić maszyny budowlane?
przeczytasz w 2 minuty

Nie tylko prawo jazdy. Co jest potrzebne, aby prowadzić maszyny budowlane?

Prowadzenie maszyn budowlanych to odpowiedzialne i trudne zadanie. Nierzadko koparki, minikoparki czy walce wykonują bardzo precyzyjne zadania. Zatem, aby móc zostać operatorem maszyn budowlanych, należy posiadać odpowiednie uprawnienia i zaliczyć kursy.  Operator maszyn budowlanych – jakie musi mie ...

Czy zimą można korzystać z minikoparek? Koniecznie przeczytaj!
przeczytasz w 2 minuty

Czy zimą można korzystać z minikoparek? Koniecznie przeczytaj!

Zima to nie najłatwiejsza pora roku dla wielu maszyn budowlanych. Nie inaczej wygląda to w przypadku minikoparek. Śnieg, mróz, wilgoć – to wszystko sprawia, że urządzenia nierzadko odmawiają nam posłuszeństwa. Czy zatem zimą można w ogóle korzystać z minikoparek? A jeśli tak, to w jaki sposób? Wyjaś ...

Chcesz sprzedać swoją maszynę na korzystnych warunkach? Skontaktuj się z nami!
przeczytasz w 2 minuty

Chcesz sprzedać swoją maszynę na korzystnych warunkach? Skontaktuj się z nami!

Przychodzi taki moment w firmie, kiedy uznajesz, że nadszedł czas na wymianę floty pojazdów na nową. Wtedy rodzi się pytanie, co zrobić ze sprzętem używanym. Okazuje się, że wcale nie musi on zajmować miejsca na placu czy w garażu i niszczeć nieużywany. Przeciwnie – może jeszcze posłużyć innym, a To ...